První máj   Street Art   Rioty   R.E. Skružný   Vznik ČSR   Vyhlazení   Vzdělání   En|De|Pl|Ru  

Aktivismus    Reporty    Pozvánky    Termíny    Vzpomínáme    Koncept    Ideologie    PC bezpečnost  

Úpadek dnešní doby

Po 23 letech potácení se v morálním a společenském bahně, jehož oběťmi jsme se po pádu komunistického režimu v roce 1989 stali, a s nepříliš příznivými prognózami do budoucna, nastal pravděpodobně čas zastavit se na chvíli a popřemýšlet nad směrováním, kterým se chceme dále ubírat, i nad tím, proč navzdory technologickému pokroku a (alespoň údajné) uvědomělosti občanů, se nacházíme v horší situaci než předtím. Jelikož rozhodný podíl na celé této situaci má politické směřování země, bude snad vhodné zamyslet se nad tímto aspektem společenského života.

Winstonovi Churchillovi se připisuje známý výrok o tom, jak demokracie není dokonalá, ale je to nejlepší zřízení, které máme. Zda to skutečně řekl, nevím, a není to ani podstatné. Důležité je to, že v každé debatě o
společensko-politickém zřízení se dokáží přebírat různé ideologie a režimy a to z jakéhokoli hlediska -
pozitivního či negativního, akorát jeden jediný z moderních politických systémů má jasné červené STOP! na straně pozitiv. Paradoxně, pokud si uvědomíme, že na rozdíl od ostatních moderních systémů má tento zvláštní postavení - na rozdíl od ostatních, které obyvatelstvo do bídy přiváděly, tento obyvatele z bídy dostal. Hovoříme o národním socialismu.

Ano, o TOM národním socialismu, o tom společenském systému, o kterém se smí mluvit jen v absolutních negativech. Není však divu - mluvit o pozitivech národního socialismu by pro zastánce současných "demokratických" systémů bylo více než nepříjemné. Samozřejmě, mnohem snazší je opakovat mantru o šesti milionech a zároveň ožebračit občany vlastního státu na úkor mezinárodních finančních kruhů a jejich domácích poskoků, než iniciovat objektivní debatu, poučit se z minulosti a najít nějaké řešení, které by mohlo národ a stát vyvést ze současné krize.

Pro pochopení, co vlastně národní socialismus byl (a co je), z čeho vycházel, jaké jsou jeho filozofické,
politické a společenské základy, je vhodné přečíst si základní dílo definující tuto politickou ideologii - Mein
Kampf. Ale běda! Navzdory řečem o svobodě projevu a myšlení, navzdory nějakým (zjevně pofidérním) právům na informace, si běžný člověk nemůže udělat sám obraz o národním socialismu! Kdepak! Kolik povyku nastalo pro publikování historického díla ve slovenském jazyce! Problém nebyl ani tak v jeho vydání, samozřejmě - problém byl v chybějících "vysvětlivkách" ze strany uznávaných mainstreamových historiků (zjevně ve stylu klasického tria Kováč, Zavacká, Kamenec). Slovenský otrok .... errrr, pardon, občan si evidentně nemá co utvářet vlastní názor, ten mu je vštěpovaný tak dnes, jako tomu bylo i v minulém režimu. Nedivme se, že to demokratům vyhovuje.

Národní socialisté, ale nejen oni, dlouhodobě upozorňují na selektivní uplatňování svobody projevu. Přestože
marxisticko-leninskou, komunistickou literaturu není problém si pořídit, vlastnit a studovat, samotné vlastnictví literatury pro-národně socialistické je na Slovensku demokratickou vládou "odměňováno" 4 až 10 lety vězení. Není divu, že za takových podmínek není mnoho těch, kteří by riskovali blíže seznámení se skutečnou podstatou tohoto politického systému, většina tak operuje pouze s informacemi, které jsou dostupné z dějepisu a skrze moderní vymývání mozků - z masmédií. A nic ve zlém - takový přístup by měl být odporný každému rozumnému člověku, ale jak je vidět z různých příspěvků v diskusích, mnoha lidem nevědomost vyhovuje.

Je však třeba říci, že navzdory převládajícímu individualismu ve společnosti, tak škodlivému pro její další
rozvoj, navzdory postoji "po nás potopa", stále existují mnozí, kteří nejsou ochotni smířit se se směrováním
našeho státu - s klapkami na očích směle v před vstříc zívající propasti nicoty a zničení. I z těchto mnoha je
nemálo těch, jejichž nespokojenost tkví ve zlosti, že momentálně nemohou drancovat plody práce našich předků a naše nerostné bohatství pro sebe. No většina našich obyvatel není nepodobná těm Němcům před 80 let, jak je popsal Adolf Hitler ve svém díle - nezáleží jim na tom, kde jsou, dokud jsou - jejich jediným zájmem je mít se dobře. Podobnost se Slováky 21. století není věru náhodná.

Přátelé, demokratický systém nás přivedl do bídy. Co zůstalo nám, občanům, z toho, co zbylo po vládě komunistické strany? Soukromé lesy, soukromé lovecké revíry? Zdevastované Vysoké Tatry s megahotely pro horních 10 tisíc? Nezaměstnanost v dvouciferných číslech, neustálý deficit státního rozpočtu, rozkradené veřejné finance? Ale pravdou je, že toto jsme si demokraticky zvolili!

Přijde mi však nespravedlivé, aby za chyby, ne, ne, za vychytralost a zradu těch, kteří měli být našimi zástupci, a místo toho se snažili a snaží jen nahrabat si za období, kdy jsou u moci, co nejvíce, přijde mi nespravedlivé a nesprávně, aby za toto měl platit běžný občan a další generace. Obzvláště když existuje řešení, které by i naší malé zemi umožnilo zvrátit aktuální negativní trend a stát se skutečnou moderní evropskou zemí 21. století. Krajinou a národem hrdých obyvatel.

K tomu je však třeba jeden rozhodný krok. Nenechat si vnucovat názor těch, kteří se ukázali jako neschopní a v podstatě jsou přímými původci zbídačování národa, diskutovat v otevřené diskusi a hrdě se přihlásit k tomu, co skutečně národu a státu prospívá - k národnímu socialismu!



|Autor: Zasláno e-mailem|Zdroj: svobodnyodpor.info|24.4.2013|